شماتیک آیفون XI توسط Slashleaks افشا گردید !

15 اکتبر 2019

طی روزهای اخیر ، تصاویری در فضای مجازی پخش شده است که ادعا می شود شماتیک آیفون XI جدید اپل است که قرار است سال جاری میلادی معرفی گردد. گفتنی است که تصاویر مذکور که مربوط به شماتیک این پرچمدار جدید است به صورت غیر رسمی و از جانب Slashleaks به اشتراک گذاشته شده اند. به هر حال چنان که این تصاویر واقعا متعلق به این هندست باشند ، می توان گفت که این شماتیک ها اطلاعات مفیدی از این گوشی در اختیار ما می گذارند.

بر اساس تصاویر فاش شده ، می توان گفت که ابعاد این گوشی ، تقریبا برابر با ابعاد آیفون های ۲۰۱۸ بوده و دارای سه بریدگی دایره ای شکل در پنل پشتی می باشد که متعلق به دوربین های سه گانه این محصول جدید کوپرتینو نشین ها خواهد بود. که البته شایا اشاره است که قبلا نیز گفته شده بود که احتمالا یک یا تعدادی از گوشی های آیفون اپل در سال ۲۰۱۹ احتمالا از دوربین های سه گانه بهره مند خواهند بود.

همچنین ابعاد محل اتصال شاسی فلزی نیز در نظر گرفته شده است. همچنین بر اساس این تصویر می توان دید که ماژول دوربین این گوشی به صورت مربعی خواهد بود. ویژگی دیگری که به چشم می خورد وجود دو بریدگی کوچک است که احتمالا فلش دوربین این دیوایس را در خود جای خواهند داد. همچنین از شواهد چنین بر می آید که اپل در حال توسعه فناوری موسوم به نگاشت ژرفا یا همان Depth Mapping در پنل پشتی با بهره گیری از سیستم Time of Flight می باشد.

توجه داشته باشید که در حال حاضر گوشی های آیفون فعلی این کمپانی نیز دارای ویژگی تشخیص عمق مبتنی بر هوش مصنوعی می باشند. و یا از لنز ثانویه در ماژول دوربین پنل پشتی بهره می برند. همچنین در این اسمارت فون ها در پنل جلویی نیز برای تشخیص عمق از سیستم پروژکتور نقطه ای بهره گرفته می شود ؛ که البته تنها برد کوتاهی را پوشش می دهد. لیکن در صورت ارائه این فناوری در این آی فون جدید ، انتظار داریم که بهبود چشمگیر کیفیت در تصویر برداری به صورت پرتره و نیز قابلیت واقعیت افزوده را شاهد باشیم.

به هر حال هنوز منبع منتشر کننده این تصویر مشخص نبوده و جزئیات بیشتری نیز فعلا در دسترس نیست. هر چند که همین اطلاعات موجود نیز کاملا معتبر نبوده و متأسفانه راهی برای تأیید صحت آن ها وجود ندارد.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب abolfazl

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

مخزن سورس