تلویزیون با دوربین دوگانه ، محصول جدید هوآوی

15 اکتبر 2019

هوشمندی را می توان موج جدیدی دانست که طی سال های اخیر توانست به کلی صنعت ساخت و تولید گوشی ها را تغییر دهد. تا جایی که گوشی ها دیگر تنها لوازمی برای ارتباط صوتی نیستند و تقریبا تبدیل به رایانه های قابل حملی شده اند که می توانیم بسیاری از نیاز های روزمره خود را با آن رفع و رجوع کنیم. لیکن این پدیده تنها به گوشی ها محدود نشد و ما روز به روز شاهد هوشمندی و توسعه دیگر لوازم و وسایل اطرافمان هستیم.

تلویزیون ها را بی شک می توان دومین دسته از لوازم صوتی – تصویری که بنا بر پتانسیل موجود ، روند هوشمند سازی بیشترین تاثیر را روی آن داشته است ، عنوان نمود. چرا که تلویزیون ها با وجود صفحه نمایش بزرگ و مجهز شدن به پروتکل های ارتباطی به سان وای فای و بلوتوث و دیگر امکانات ، تقریبا همانند یک گوشی بزرگ بوده و این ظرفیت را دارند که هر امکانی از گوشی موبایل روی آن ها پیاده سازی و اجرا شود. شاید حتی بیشتر از آن.

در واقع چند سالی می شود که ما شاهد پای گذاشتن پلتفورم آندروید به صنعت طراحی و ساخت تلویزیون و نیز توسعه و ارائه دیگر پلتفورم های هوشمند هستیم. سیستم عامل هایی که سبب می شوند تلویزیون ما دیگر تنها برای نمایش کانال های تلویزیونی نباشد. بلکه تبدیل به رایانه ای دیگر شود که به ما امکاناتی چون گشت و گذار در صفحات وب ، امکان نصب و اجرای نرم افزار ، امکان استریم محتوای صوتی و تصویری ، امکان ضبط محتوا ، میررینگ و …. را می دهد. اما گویی داستان به اینجا ختم نمی شود و کمپانی های سازنده این لوازم ، افکاری فراتر از این ها دارند. چرا که هوآوی خبر از ارائه تلویزیون هایی مجهز به دوربین های دوگانه می دهد.

تلویزیون هواوی با دوربین دوگانه

نام هوآوی بی شک در چند سال اخیر به گوش شما خورده است و حتما می دانید که این کمپانی یکی از کمپانی چینی نو پا می باشد که طی سال های اخیر و به لطف تولید گوشی های و هندست های ارزان قیمت توانست مشتریانی برای خود دست و پا کرده و با سیاست های به جای خود ، تبدیل به یکی از اصلی ترین صاحبان بازار این لوازم پر کاربرد شود.

اما کار این شرکت به اینجا ختم نمی شود و طبق روال دیگر شرکت ها ، شاهد ورود آن به حوزه های دیگری هستیم. البته ورود یک شرکت موفق در یک حوزه به حوزه دیگری از همان صنعت اصلا دور از عرف و مرسومات نیست ولیکن موردی که خبر ساز شده ، اقدام جالب هوآوی است که بسیاری از توجهات را به خود جلب کرده است. چرا که این کمپانی اعلام نموده است که قصد دارد طی ماه آینده ، تلویزیون هایی مجهز به دوربین های دوگانه را به بازار عرضه نماید.

البته لازم به اشاره است که این اولین اقدام چینی ها برای ورود به این صنعت نیست و شرکت های چینی نظیر TCL و Hisense سالهاست که در تکاپو هستند تا شاید بتوانند در میان برند های مطرح جهان جایی برای خود در این صنعت باز کنند. لیکن تا کنون موفقیت چشمگیری نداشته و بخش اعظم این صنعت همواره در دستان کمپانی های قدرتمند کره ای همچون سامسونگ و ال جی بوده است. لیکن با توجه به سابقه ای که از هوآوی در بازار گوشی های هوشمند سراغ داریم ، احتمال موفقیت این برند در این زمینه نیز دور از انتظار نیست.

تلویزیون های هوآوی چگونه خواهند بود ؟

حقیقت این است که این کمپانی چینی هنوز هیچ مدلی را در این راستا به صورت رسمی معرفی ننموده است. لیکن چنان که از پتنت های این غول تکنولوژی بر می آید ، Huawei قصد دارد تلویزیون هایی در ابعاد ۵۵ و ۶۵ اینچ را برای نوبت اول حضور در این بازار، ارائه نماید.

همچنین گفته شده است که این تلویزیون ها دارای فناوری AI Window بوده و این احتمال وجود دارد که از سیستم عامل اختصاصی هواوی و یا اندروید تی وی استفاده نمایند. که البته احتمال دوم یعنی Android TV قوی تر است. همچنین این تلویزیون ها دست کم در نوبت های اولیه به صورت OEM یا همان سفارشی ارائه خواهند شد؛ به بیان بهتر محصولات مذکور توسط شرکت دیگری تولید و به نام هواوی فروخته می شوند.

آیا ورود قدرتمند هوآوی به بازار جهانی تلویزیون ، به اتفاق شگفت انگیز دیگر حوزه تکنولوژی که در سال ۲۰۱۹ شاهدشان بودیم ، افزوده خواهد شد ؟ و یا شکست این کمپانی چینی در ورود به این بازار را به نظاره خواهیم نشست. نظر شما چیست ؟

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب abolfazl

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

مخزن سورس