معرفی ۱۰ مانیتور برتر سال ۲۰۱۹ میلادی

13 اکتبر 2019

مانیتور آن بخش از رایانه است که خروجی را به ما نشان می دهد. هرچند که کیفیت این قطعه هیچ تاثیری بر عملکرد سیستم ندارد. لیکن بنا بر کاری که انجام می دهیم می تواند به صورت گسترده ای عملکرد ما را تحت تاثیر قرار دهد. مخصوصا اگر کاری که ما در حال انجام آن هستیم بسیار حساس بوده و مستلزم دقت یا سرعت بالایی باشد. همچون کارهای گرافیکی یا گیمینگ و …

از طرف دیگر استفاده از یک مانیتور استاندارد و مناسب مخصوصا برای افرادی که مدت زمان زیادی را پشت سیستم می گذرانند بسیار ضروری می باشد. چرا که علاوه بر تصویر با کیفیت ، بسیاری از تشعشعات موجود مضر برای بدن را با استفاده از تکنولوژی های روز فیلتر می کنند. این در حالی است که مانیتورهای غیر استاندارد از چنین امکانی برخوردار نبوده و در طولانی مدت ممکن است آسیب های غیر قابل جبرانی به بدن ما وارد نمایند.

در ادامه این مطلب از وبلاگ خبری – آموزشی فروشگاه اینترنتی میهن کالا ، ما قصد داریم که شما را با خصوصیات یک مانیتور خوب و نیز برخی از جدید ترین مانیتور های استاندارد که طی سال جدید ( ۲۰۱۹ میلادی ) به بازار عرضه گردیده اند ، آشنا نموده و نیز برخی اطلاعات در رابطه با خصوصیات شاخص و زمینه کاربرد آن ها در اختیار شما قرار دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

مهمترین نکات در هنگام تهیه مانیتور مناسب

۱- سایز مناسب

سایز مانیتور معمولا اولین و مهم ترین فاکتوری است که اکثر کاربران در نظر می گیرند. البته این فاکتور خود از بسیاری عوامل دیگر همچون میزان بودجه ، فضای محیط کار ، سلیقه ، هدف از خرید و … نتیجه می شود. به هر حال اکثر مانیتور هایی که ما امروزه در بازار شاهد حضورشان هستیم ، سایز های ۱۹ اینچی به بالا می باشند. اما توجه کنید که کیفیت تصاویر در مانیتورهای بالای ۲۳ اینچ نسبت به بقیه بهتر است. لازم به ذکر است که معمولا کارشناسان و افراد حرفه ای در این زمینه ، سایزهای ۲۴ اینچی تا  27 اینچی را پیشنهاد می نمایند ، چرا که این سایزها معمولا برای اکثر کارها مناسب و کاربردی می باشند. مگر این که مانیتور را برای کار و هدفی تهیه نمایید که  خصوصیات خاصی را بطلبد.

۲- رزولوشن

رزولوشن یعنی تعداد پیکسل های موجود بر روی پنل نمایشگر که با نمایش نقاط رنگی تصاویر را ترسیم کرده و به ما نشان می دهند. بنابر این بدیهی است که هر چقدر تعداد این پیکسل ها زیاد باشد ، تصویر به نمایش در آمده دقیقتر و با جزئیات بیشتر خواهد بود. اکثر مانیتورهای امروزی از روزلوشن های HD و Full HD برخوردار هستند. هر چند به تازگی اخباری مبتنی بر راه یابی مانیتورهایی با رزولوشن ۴K و حتی ۶K به بازار به گوش می رسد. به هر حال باتوجه به تفاوت قیمت بسیار کم بین مانیتورهای Full HD و HD و نیز قیمت بالایی که نمونه های ۴K و ۶K دارند ، پیشنهاد می کنیم که نمونه Full HD را انتخاب نمایید. البته در صورتی که در رابطه با قیمت دارای محدودیت باشید و الا هر چقدر بیشتر بهتر.

نسبت رزولوشن ها به یک دیگر بر روی یک مانیتور با ابعاد ثابت

۳- زاویه دید بالا

زاویه دید همانطور که از عنوان آن پیداست ، زاویه ای است که شما می توانید در محدود آن محتوای مانیتور را بدون هیچ مشکلی رویت نمایید. به عبارت دیگر مقدار زاویه ای که مخاطب قادر است در هنگام استفاده از مانیتور از زاویه دید مستقیم منحرف شده و تصویر خروجی را بدون افت کیفیت محصوص تماشا کرده و بتواند محتوا را تفکیک کرده و متوجه شود. این مولفه بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که همیشه مستقیما به مانیتور نگاه نمی کنند و ممکن است زیاد جابه جا شوند. اما در کل زیاد بودن زاویه دید مانیتور به معنای برخورداری پنل آن از کیفیت تصویر بالا نیز می باشد.

۴- براق یا مات بودن صفحه نمایش

اگر صفحه مانیتور شما براق باشد، در محیطی که نور زیاد است، انعکاس نور از صفحه مانیتور، در دید شما نسبت به صفحه اختلال ایجاد می‌کند. اگر قرار است در محیطی پر نور از مانیتور استفاده کنید، بهتر است صفحه نمایش شما مات باشد. البته این مورد ممکن است در برخی مانیتور های امروزی صادق نباشد. چرا که برخی نمونه های جدید ، با برخورداری از یک لایه جاذب بازتاب ، حین برخورداری از صفحه نمایش براق ، هر گونه باز تابی را دفع یا تقلیل می نمایند تا آزاری متوجه چشم بیننده یا ایرادی متوجه تصویر خروجی نشود.

۵- پایه مانیتور

پایه مانیتور ها معمولا به ۲ شکل ساخته می شود. که در برخی از مانیتور ها به صورت ثابت بوده که به آن ها پایه ثابت گفته می شود. و برخی دیگر از پایه های منعطف بوده و با قابلیت هایی چون چرخش افقی ، تنظیم ارتفاء و یا حتی تنظیم زاویه عمودی و … ارائه می گردند. لذا در این میان توجه نکردن به پایه مانیتور و تهیه مانیتور با پایه ثابت ، در صورتی که شما نیاز به تغییر زاویه مانیتور و تطبیق آن با شرایط کاری مختلف می باشید ، ممکن است مشکل ساز باشد. علاوه بر این که ممکن است شما بخواهید که مانیتور خود را بر روی دیوار نصب نمایید. در این صورت هم می باید به براکت های فلزی پشت آن توجه کنید. چرا که برخی مانیتور ها فاقد آن میباشند که در آن صورت نصبشان روی دیوار غیر ممکن خواهد بود.

۶- پورت ها

پورت ها معمولا با توجه به این که اکثر مانیتورها و سیستم ها از استاندارد VGA پشتیبانی کرده و در گاه آن را دارا می باشند ، مشکل ساز نمی شوند. لیکن مواردی هم وجود دارد که سازندگان مانیتور های ، با توجه به این که استاندارد جدید بهره گیری از پورت جدید پورت DVI  می باشد ، اقدام به حذف این در گاه نمایند. از این رو چنان که قصد دارید که مانیتور خود را به یک سیستم قدیمی متصل نمایید باید دقت کنید که مانیتور حتما پورت VGA داشته باشد.

در ضمن بد نیست در رابطه با پورت DVI بدانید که این پورت این امکانات جدید را برای کاربران فراهم می نماید از جمله این که با بهره گیری از آن می توان مانیتور را به دستگاه های مختلف مانند کنسول های بازی متصل نمود. افزون بر این که پهنای باند این استاندارد نیز همانند دیگر استاندارد های جدید بالا بوده و بستر انتقال داده های HDR و … را نیز به خوبی فرآهم می نماید. این در حالی است که پورت VGA فاقد چنین امکاناتی بوده و تنها می تواند محتوای تصویری را ، آن هم در محدوده بسیار پایین تری از پهنای باند ، انتقال دهد.

انواع پورت هایی که ممکن در یک مانیتور ارائه گردند

البته چنان که مانیتوری خریده اید که از VGA پشتیبانی نمی کند و سیستم شما هم قدیمی هست ، به هیچ وجه جای نگرانی نیست. چرا که مشکل شما به آسانی و با استفاده از یک تبدیل رفع خواهد شد. منتها با توجه به این که تهیه تبدیل مستلزم پرداخت هزینه اضافی است ، بهتر است که از همان ابتدا در تهیه مانیتور ، به پورت های آن دقت نمایید.

۱۰ مانیتور برتر سال ۲۰۱۹ کدامند ؟

۱- مانیتور Samsung C49HG90

اگر بخواهیم این مانیتور را تنها در چند کلمه خلاصه کنیم ، باید بگوییم که Samsung C49HG90 واقع رویایست. مانیتوری بی عیب نقص که با تصویر عریض خود بر روی پنل ۴۸٫۹ اینچی ، در نگاه اول شما را مات و مبهوت خود خواهد کرد. مانیتوری با ۱٫۲ متر عرض که با فرم خمیده خود بخش عمده ای از فضای دید شما را احاطه می کند ، به طوری که در هنگام استفاده از آن شاید حس کنید که درون رایانه هستید و محیط سیستم عامل یا برنامه ای که در حال اجرایش هستید کاملا شما را احاطه کرده است.

در رابطه با اطلاعات سخت افزاری این مانیتور باید عنوان کنیم که ابعاد دقیق وسیله یاد شده ۳۸۱ × ۵۲۵ × ۱۲۰۰ میلی متر بوده و وزن آن هم حدود ۱۵ کیلو گرم می باشد. که البته نصبت به ابعاد آن معقول به نظر می رسد. همچنین در این مانیتور از پنل VA بهره گرفته شده است که سبب می شود هم کیفیت تصویر فوق العاده ای را از آن شاهد باشیم و هم سرعت پاسخگویی بی نظیری ۱ میلی ثانیه ای آن را به نظاره بنشینیم.

مانیتور Samsung C49HG90 از نمای جلویی

البته ارائه چنین مانیتوری از کمپانی سامسونگ که سال هاست به عنوان حکمران مطلق بازار لوازم تصویری شناخته می شود چندان هم دور از انتظار نیست. دیگر تکنولوژی استفاده شده در این نمایشگر فناوری Metal Quantum dot می باشد. که سبب می شود مانیتور یاد شده تصاویر با رنگ های کاملا طبیعی را به نمایش گذاشته و حس بسیار خوبی را در کاربر ایجاد نماید.

چنان که شما جزء آن دسته افرادی هستید که زیاد با رایانه کار می کنند ، این مانیتور کاملا مناسب شما خواهد بود ، چرا که تکنولوژی استفاده شده در این مانیتور کاملا از چشمان شما محافظت خواهد کرد و شما هیچ گونه احساس خستگی چشم ناشی از استفاده طولانی مدت از آن را نخواهید داشت. افزون بر این پایه و شیوه اتصال آن به مانیتور به گونه ای طراحی شده است که شما می توانید مانیتور را در هر زاویه دلخواهی قرار دهید.

البته این مانیتور یک ایراد بسیار بزرگ نیز دارد که آن هم قیمت نجومی آن در ایران می باشد که خرید آن را برای بسیاری از ما تقریبا غیر ممکن می نماید. ( آخرین قیمت این محصول در زمان نگارش این مطلب چیزی حدود ۲۲ میلیون تومان می باشد ). لیکن چنان که مشکلی با قیمت بالای آن ندارید ، باید بگوییم که محصول یاد شده از همه نظر و برای تمامی استفاده ها ، گزینه بسیار مناسبی می باشد. چه برای انجام کارهای تخصصی و حرفه ای ، چه برای اجرای انواع بازی ها و چه برای تماشای فیلم و …

تصویری از نمای پشتی مانیتور Samsung C49HG90

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتورC49HG90
شرکت سازندهSamsung
ابعاد مانیتور۳۸۱ × ۵۲۵ × ۱۲۰۰ میلی متر
نسبت تصویر۳۲:۹
وب کمندارد
اتصالات۳ عدد پورت USB، دو عدد پورت HDMI، Display Port، ورودی صدا و خروجی هدفون
مصرف برق۱۱۳ وات
قابلیت های دیگرفناوری Metal Quantum dot ، پنل VA و …

۲- مانیتور LG 34UC79G-B

این نمایشگر نیز گزینه ای دیگری است که برای گیمرها کاملا مناسب می باشد. LG 34UC79G-B همانطور که از نام آن پیداست ، ساخت کمپانی مشهور ال جی می باشد که بی شک نام آن را بارها و بارها شنیده اید و شاید هم با برخی محصولات آن آشنایی دارید. شکی در این نیست که مانیتورهای تولید شده توسط این شرکت همیشه جزو محصولات پرطرفدار بوده اند. چرا که این تولید کننده کره ای همیشه محصولات خود را با کیفیت و امکانات خوب و البته مناسب ترین قیمت ممکن ارائه می دهد. قیمت هایی که با بودجه عموم مردم هموخوانی داشته و سبب می شود که اکثر اقشار به طرف محصولات متنوع و گسترده این کمپانی جذب شوند.

مانیتور مذکور که دارای سایز ۳۴ اینچی میباشد  از پنل IPS بهره گرفته و یکی از حرفه ای ترین نمایشگرهای است که تا به امروز توسط کمپانی ال جی طراحی و تولید شده است. پنل به کار رفته در این مانیتور سبب می شود که رنگ ها در آن به صورت بسیار واقعی به نمایش در آمده و ما شاهد نمایش تصاویری فوق العاده با کیفیت و طبیعی در آن باشیم.

مانیتور LG 34UC79G-B با پنل IPS

طراحی دستگاه مورد بحث بسیار زیبا بوده و جذبه خاصی را در مخاطب ایجاد می کند. بعلاوه مانیتور مذکور برای اجرای برنامه های گوناگون به صورت مولتی تسکینگ بسیار عالی بوده و نرخ پاسخ دهی و بروز رسانی تصویر آن نیز بسیار بالا می باشد. که تمامی این ها این نمایشگر را  به نمایشگری بسیار ایدآل برای اجرای حرفه ای انواع بازی ها مبدل می سازد.

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتور۳۴UC79G-B
شرکت سازندهLG
ابعاد مانیتور۲۷۹ × ۴۴۹ × ۸۳۰ میلی‌متر
نسبت تصویر۲۱:۹
وب کمندارد
اتصالاتدو عدد پورت USB، دو عدد پورت HDMI، Display Port و یک عدد خروجی هدفون
مصرف برق۴۹ وات
قابلیت های دیگرپنل IPS

۳- مانیتور Asus PB287Q

مانیتوری است ۲۸ اینچی با رزولوشن بسیار بالا که بهترین گزینه موجود برای برنامه نویسان به شمار می آید و می توان آن را یکی از بهترین انتخاب ها قلمداد نمود. وزن این مانیتور ۱۰٫۶ کیلو گرم می باشد و از طراحی بسیار زیبایی برخوردار است. همچنین رزلوشن قابل ارائه توسط این نمایشگر ۲۱۶۰×۳۸۴۰ پیکسل می باشد که دقت بی نظیری در نمایش جزئیات را برای آن به ارمغان می آورد.


تصویری از مانیتور Asus PB287Q از دو زاویه متفاوت

از دیگر خصوصیات این مانیتور می توانیم به نوع اتصال آن به پایه نگهدارنده اشاره نماییم. این اتصال به شیوه ای است که کاربر را قادر می سازد هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی از آن بهره بجوید. همچنین این که ارتفاع مانیتور نیز قابل تنظیم بوده و شما می توانید آن را بنا بر شرایط محیطی خود تنظیم نمایید. افزون بر این محصول یاد شده کمپانی ایسوس از فناوری Flicker-free بهره می برد. که این امر سبب می شود شاهد حذف میزان قابل توجهی از لرزش تصویر در این مانیتور باشیم. نتیجه این امر جلوگیری از خستگی چشم شما در هنگام استفاده بلند مدت از رایانه خواهد بود.

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتورPB287Q
شرکت سازندهAsus
ابعاد مانیتور۲۲۰٫۶ × ۴۱۴ × ۶۶۰ میلی متر
نسبت تصویر۱۶:۹
وب کمندارد
اتصالاتدو عدد پورت HDMI ، Display Port ، ورودی صدا ، خروجی هدفون
مصرف برقدر حالت روشن ۶۰ وات و در حالت استندبای ۰٫۵ وات
قابلیت های دیگرفناوری Flicker-free

۴- مانیتور ASUS MX279H

این مدل مانیتور ایسوس به همه فن حریف بودن شهرت دارد و در صورتی که شما به دنبال مانیتوری هستید که پاسخگوی تمامی نیازهایتان باشد ، گزینه کاملا مناسبی و انتخابی کاملا به جا برای شما خواهد بود. این مانیتور ۵٫۲ کیلوگرمی که حاصل همکاری میان کمپانی ایسوس و شرکت مشهور Bang & Olufsen می باشد در ابعاد ۲۷ اینچی و رزلوشن Full HD طراحی و عرضه گردیده است. و شاهد نو آوری های جالبی در آن می باشیم. از جمله این که سطح کل صفحه نمایش این مانیتور بدون حاشیه ، از پنل های AH-IPS پوشیده شده است و کل صفحه نمایش بر روی پایه ای دایره ای شکل استوار می باشد.

تصویر پنل جلویی و پشت مانیتور ASUS MX279H

همچنین در رابطه با طراحی این مانیتور باید بدانید که ASUS MX279H با طراحی واقعا بی عیب و نقص خود در مسابقات Good Design که در سال ۲۰۱۲ برگزار شد، توانست جایزه بهترین طراحی را به خود اختصاص دهد. لازم به اشاره است که شرکت Bang & Olufsen در زمینه تجهیزات صوتی فعالیت دارد. و شاید به همین دلیل است که ما شاهد تعبیه دو بلندگوی در پشت مانیتور ASUS MX279H می باشیم. که البته انصافا با توان خروجی ۳ وات خود ، صدای شفاف ، رسا و کاملا استانداردی را تولید کرده و تجربه خوبی را در اختیار کاربر قرار می دهند.

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتورMX279H
شرکت سازندهAsus
ابعاد مانیتور۲۲۵٫۲ × ۴۴۱٫۳ × ۶۲۲٫۶ میلی متر
نسبت تصویر۱۶:۹
وب کمندارد
اتصالاتیک عدد پورت VGA و DVI ، دو عدد پورت HDMI و یک خروجی هدفون
مصرف برق۲۹٫۱ وات
قابلیت های دیگرپنل های AH-IPS ، بلندگوهای ۳ واتی در پنل پشتی

۵- مانیتور Asus ROG Swift PG279Q

وقتی بحث از سخت افزار قوی و کیفیت تصویر و مانیتور مناسب و … باشد ، حتما گیمینگ نیز بخشی از بحث و ماجراست. چرا که گیمینگ امروزه به یکی از تفریحات همه گیر نوع بشر تبدیل گردیده است که همه ما چه به صورت آماتور و چه به صورت حرفه ای بخشی از زمان خود را به آن اختصاص می دهیم. البته در صورتی که شما گیمینگ را به صورت آماتور و تنها برای پر کردن اوقات فرآغت خود انجام می دهید ، نیاز چندانی به توجه به سخت افزار مورد استفاده و قدرت و سرعت آن نیست. ولی در صورتی که یک گیمر حرفه ای هستید و به اجرای بازی های رقابتی و مسابقات گیمینگ می پردازید ، قضیه کاملا متفاوت است.

Asus ROG Swift PG279Q را می توان مانیتوری معرفی کرد که از همه نظر برای گیمینگ حرفه ای مناسب بوده و هر گیمری از استفاده آن لذت خواهد برد. در بیان دیگر اگر شما یک گیمر حرفه ای هستید ، این مانیتور دقیقا چیزیست که می خواهید. یک مانیتور ۷ کیلو گرمی با صفحه نمایش ۲۷ اینچی و رزولوشنی معادل ۱۴۴۰ × ۲۵۶۰ پیکسل که جزئیات دقیق تر و بیشتری از تصویر تا ۷۷ درصد را در اختیار شما قرار داده و با refresh rate بالای خود ، شما را از شر هر گونه لگ و تاخیر در نمایش محتوای بازی خلاص می کند.

تصویر مانیتور Asus ROG Swift PG279Q از نمای جلویی

این محصول همچنین دارای طراحی بسیار زیبایی بوده و پایه آن نیز بسیار شیک و انعطاف پذیر می باشد. همچنین ارتفاع در این مانیتور نیز قابل تنظیم بوده و شما می توانید آن را در حالت های عمودی و افقی به آسانی مورد استفاده قرار دهید. همچنین در این مانیتور از تکنولوژی ضد لزرش تصویر بهره گرفته شده است که با ارائه تصویر با ثبات بیشتر تسلط شما بر بازی را فوق العاده افزایش می دهد.

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتورROG Swift PG279Q
شرکت سازندهAsus
ابعاد مانیتور۲۳۷ × ۵۵۲ × ۶۱۹ میلی‌متر
نسبت تصویر۱۶:۹
وب کمندارد
اتصالاتیک عدد HDMI، یک عدد DisplayPort نسخه ۱٫۲، درگاه USB 3.0، خروجی هدفون
مصرف برقدر حالت روشن ۹۰ وات و در حالت استندبای ۰٫۵ وات
قابلیت های دیگرفناوری ضد لرزش تصویر

۶- مانیتور Dell S2718D

Dell S2718D را می توان یکی از زیبا ترین مانیتور های موجود در بازار جهانی عنوان نمود. طراحی خاص و منحصر به فردی ای محصول همواره توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. همچنین حاشیه های بسیار باریک آن ، این امکان را به شما می دهد که با کنار هم قراردادن چند دستگاه از این مانیتور ، حس برخورداری از یک مانیتور بزرگ را داشته و یک تجربه لذت بخش چند مانیتوری را کسب کنید.

تصویری از جلو و پشت مانیتور Dell S2718D

نکته جالب دیگر در رابطه با این مانیتور مجهز بودن آن به کانکتور مدرن USB نوع C می باشد که قادر است تا ۴۵ وات ، قدرت دستگاه ها را تامین نماید. همچنین وزن این مانیتور حدودا ۱۰٫۳ کیلو گرم است که بنا بر طراحی ظریفی که دارد ، تا حدود عجیب بوده و سنگین به نظر می رسد. همچنین سایز این مانیتور ۲۷ اینچ عنوان گردیده و پنل آن دارای رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ پیکسل با محدوده دینامیکی بالاست. که قادر است تصاویر را بسیار واضح و با کیفیت و با رنگ های بسیار طبیعی برای شما به نمایش در آورد.

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتورS2718D
شرکت سازندهDell
ابعاد مانیتور۵۶۹٫۷۴ × ۳۳۵٫۶۷ میلی متر
نسبت تصویر۱۶:۹
وب کمندارد
اتصالاتدارای درگاه HDMI، درگاه USB نوع C، دو عدد درگاه USB 3.0 و خروجی صوتی
مصرف برقدر حالت روشن ۳۰ الی ۳۵ وات و در حالت استندبای ۰٫۵ وات
قابلیت های دیگربرخورداری از کانکتور مدرن USB نوع C

۷- مانیتور BenQ EW2770QZ

مانیتوری کاملا مناسب حال طراحان و گرافیست ها که با رزولوشن ۱۴۴۰ × ۲۵۶۰ پیکسلی خود قادر است ریزترین جزئیات را به نمایش بگذارد. این مانیتور که در ابعاد ۲۷ اینچی طراحی و ساخته شده است ، همچنین به فناوری هایی چون Flicker-Free مجهز گردیده است و نیز دارای سنسور هایی می باشد که آن را قادر می سازد تا نور مانیتور را با توجه به نور محیط تنظیم نمایند. که همه این ها نهایتا سبب می شوند فشار کمتری به چشم شما وارد شده و کار طولانی مدت با این مانیتور برای چشمان شما خسته کننده نباشد.

تصویر مانیتور BenQ EW2770QZ از نمای جلویی

دقت بالای رنگ ها و نمایش رنگ های طبیعی در کنار رزلوشن مناسب ، سبب می شود که تصاویر در این نمایشگر با کوچک ترین جزئیات و کیفیت باور نکردنی به نمایش در آیند که به طراحان اجازه خواهد داد طرح های خود را با همان دقتی که در نظر دارند ، پیاده نمایند. لازم به اشاره است که BenQ EW2770QZ وزنی معادل ۵٫۹ کیلو گرم را داراست و ابعاد آن ۱۹۸ × ۴۶۰ × ۶۱۳ میلی متر می باشد.

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتورEW2770QZ
شرکت سازندهBenQ
ابعاد مانیتور۱۹۸ × ۴۶۰ × ۶۱۳ میلی متر
نسبت تصویر۱۶:۹
وب کمندارد
اتصالاتدو عدد پورت HDMI، Display Port
مصرف برق۴۵ وات
قابلیت های دیگرفناوری Flicker-free

۸- مانیتور Dell SE2717H New Panel

این محصول کمپانی DELL از یک پنل LED با زاویه دید بسیار بالا بهره می برد که می تواند حد در زوایای تند افقی و عمودی ، تصاویر واضحی را ارائه نماید. مانیتور یاد شده دارای سایز ۲۷ اینچ بوده و از رزلوشنی Full HD ( 1080 × ۱۹۲۰ پیکسل ) و وزنی معادل با ۶٫۱ کیلو گرم برخوردار است. عملکرد پنل این دستگاه بسیار قدرتمند  و تصاویر خروجی را به صورت کاملا شفاف ، واضح و براق به نمایش در می آورد. که این امر سبب می شود این نمایشگر برای تمامی محیط ها و هر شرایط نوری مناسب و کار آمد باشد.

تصویر نمای پشت و جلوی مانیتور Dell SE2717H New Panel

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتورSE2717H New Panel
شرکت سازندهDell
ابعاد مانیتور۱۸۵ × ۴۵۹ × ۶۲۲ میلی متر
نسبت تصویر۱۶:۹
وب کمندارد
اتصالاتیک عدد پورت HDMI و یک عدد پورت VGA
قابلیت های دیگرندارد

۹- مانیتور Dell S2417DG

بسیاری از این مدل به عنوان بهترین مانیتور شرکت DELL یاد می کنند. مانیتور ۲۴ اینچی که قادر است تصاویر با وضوح WQHD را در رزولوشن ۲۵۶۰ × ۱۴۴۰ پیکسل و نرخ نو سازی تصویر ( refresh rate ) بالا به شما ارائه نماید. همچنین این مانیتور نیز مشابه مدل Dell S2718D از حاشیه های بسیار نازک برخوردار است که آن را مناسب استفاده در حالت چند مانیتوری می نماید.

تصویر مانیتور Dell S2417DG از نمای جلویی

از دیگر قابلیت های این مانیتور پشتیبانی از عینک های سه بعدی Nvidia 3D Vision می باشد ، که در نوع خود بسیار جالب است. همچنین محصول یاد شده بسیار مناسب حال گیمر ها بوده و در هنگام استفاده از این مانیتور ، شما می توانید بدون این که نیازی به کارت های گرافیکی حرفه ای داشته باشید ، تجربه ای عالی از اجرای بازی های مختلف کسب کنید! که این امر با توجه به فناوری G-SYNC به کار گرفته شده در صفحه نمایش این مانیتور محقق می گردد.

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتورS2417DG
شرکت سازندهDell
ابعاد مانیتور۴۹۳٫۹ × ۵۴۰٫۴ × ۱۸۰ میلی متر
نسبت تصویر۱۶:۹
وب کمندارد
اتصالاتدارای درگاه های DisplayPort، HDMI، USB 3.0، خروجی صوتی
مصرف برقدر حالت روشن ۳۳ وات و در حالت استندبای ۰٫۵ وات
قابلیت های دیگرپشتیبانی از قابلیت های G-SYNC و Nvidia 3D Vision

۱۰- مانیتور HP VH240a

اگر به دنبال یک مانیتور با قیمت مناسب می گردید ، احتمالا مانیتور HP VH240a دقیقا همان گزینه مد نظر شما می باشد.  این مانیتور بسیار اقتصادی که ساخت شرکت خوش نام و مشهور HP است ، ۴ کیلو گرم وزن داشته و تصویری با رزولوشن Full HD را به شما ارائه می نماید. البته این محصول در مقایسه با مانیتور های بالا رده ای که در فوق معرفی نمودیم یا دیگر محصولات مشابه ، حرف زیادی برای گفتن ندارد. لیکن در میان مانیتور های ساده و رده متوسط   بنابر قیمت بسیار مناسبی که دارد ، بهترین گزینه موجود شناخته می شود.


تصویر مانیتور HP VH240a از نمای مقابل

البته توجه داشته باشید که ما این مانیتور را تنها در صورتی که شما دارای محدودیت در بودجه بوده و نیز آن را برای کارهای معمولی مانند کارهای اداری نیاز داشته باشید ، پیشنهاد می نماییم. و در صورتی که از بودجه کافی برخوردار هستید ، پیشنهاد می کنیم حتما به فکر تهیه گزینه دیگری باشید. مخصوصا توجه داشته باشید که محصول یاد شده به هیچ وجه برای مصارفی چون گیمینگ ، طراحی و … مناسب نمی باشد.

جدول مشخصات این مانیتور :

مدل مانیتورVH240a
شرکت سازندهHP
ابعاد مانیتور۲۱٫۲۲×۲۹٫۶۵×۸٫۵۸ اینچ
نسبت تصویر۱۶:۹
وب کمندارد
اتصالاتدارای درگاه های HDMI، VGA و خروجی صوتی
مصرف برقدر حالت روشن ۲۰ وات و در حالت استندبای ۰٫۳ وات
قابلیت های دیگرندارد

سخن نهایی

تلاش ما در این مطلب این بود که ضمن آشنا نمودن شما با خصوصیات یک مانیتور خوب و مناسب ، به معرفی تعدادی از بهترین گزینه های موجود در بازار روز جهان بپردازیم. تا بلکه گامی در راهنمایی شما برای تهیه نمایشگر مناسب کار خود برداشته باشیم. البته بی شک این ها تنها گزینه های موجود در بازار نمی باشند و موارد دیگر هستند که ممکن است برای زمینه مد نظر شما مناسب تر و ایدآل تر باشند. که با توجه به راهنمایی های ارائه شده ، پیدا کردن آن ها برای شما دشواری چندانی نخواهد داشت.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات و انتقادات سازنده خود بی بهره نگذارید. راستی ، شما کدام مانیتور را پیشنهاد می کنید؟

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب abolfazl

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

مخزن سورس