دوربین گلکسی S9 و گلکسی نوت ۹ و باگ موجود در حالت شب

23 سپتامبر 2019

گوشی های سامسونگ در بررسی بنچمارک، همیشه نمرات بالا گرفته اند، البته ناگفته نماند که با این حال هیچگاه نتوانسته اند که رتبه اول را از گوشی های مدل هواووی بدزدند و این امر به مشکلات همیشگی گوشی های سامسونگ، خصوصاً پرچم داران آنها که عملکرد ضعیف یا حداقل متوسط دوربین داشته ند، برمی گردد. این مشکل هم معمولاً در عکاسی در شب دیده شده است. یکی از مواردی که سامسونگ در گوشی های خود به اجرا در آورده است حالت شب یا همان Night Mode است که البته تا به این لحظه نتوانسته است که به خوبی از پس آن بربیاید و برای کاربران مشکلات زیادی را ایجا کرده است.

سال گذشته بود که شرکت سامسونگ به درخواست کاربران خود این ویژگی را به گوشی های هوشمند خود مخصوصاً پرچم داران این برند، اضافه کرده است که البته وجود یک باگ در آن تمام تصورات کاربران را به هم ریخته است. گفتنی است که سامسونگ در گذشته هم این ویژگی را به صورت مخفی در دوربین هوش مصنوعی قرار داده بود اما به اصرار کاربران به صورت اختصاصی در گلکسی اس ۱۰ از آن رونمایی کرد و سپس در دو گوشی گلکسی اس ۹ و نوت ۹ نیز آن را افزود که نتیجه این امر وجود یک باگ در این قابلیت بود.

باگ این قابلیت بدین صورت است که کاربران به هنگام عکسبرداری در شب با مشکل ذخیره نشدن عکس مواجه می شوند. این مشکل بر روی گوشی های ۲۰۱۸ کره ای که اتفاقاً پرچم دار هم بوده اند، رخ داده است.

در حال حاضر هنوز کاربران و حتی سایت samMobile توضیح قابل ارائه ای دریافت نکرده اند و اینطور که پیداست هنوز راه حل کاربردی و دائمی برای رفع این مشکل پیدا نشده است. نکته قابل توجه این است که این مشکل فق در عکاسی با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل و نسبت ۴:۳ رخ می دهد. برای رهایی از این مشکل راه حل موقت تغییر رزولوشن به ۹٫۱ و نسبت تصویر ۱۶:۹ وجود دارد.

البته اگر تا کنون در شب عکس نگرفته اید، احتمالاً به این مشکل برنخورده باشید. هر چند به نظر می رسد باگ چندان مهمی نباشد اما به طور قطع امتیاز منفی بزرگی برای سامسونگ به حساب می آید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب abolfazl

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

مخزن سورس