اسپایدرمن از دنیای سینمایی مارول خارج می‌شود!

24 آگوست 2019

در پی عدم توافق «سونی پیکچرز» (Sony Pictures) با شرکت «دیزنی» (Disney)، اسپایدرمن از «دنیای سینمایی مارول» (Marvel Cinematic Universe) خارج می‌شود.

در ماه‌های گذشته، بسیاری از طرفداران بابت امکان عدم توافق سونی با شرکت دیزنی برای آینده سری فیلم‌های اسپایدرمن، ابراز نگرانی کردند. در طی سال‌های اخیر، سونی پیکچرز با شرکت دیزنی به توافقی رسیده بودند که شخصیت «تام هالند» (Tom Holland) را خلق کنند اما به نظر می‌رسد که ممکن است همکاری به پایان برسد.

بنا بر گزارش وب‌سایت «ددلاین» (Deadline)، با توجه به عدم توافق بین دیزنی و سونی، «کوین فایگی» (Kevin Feige) دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتی را تولید نخواهد کرد. ظاهراً، در طی این توافق‌نامه، سونی نمی‌خواست دیزنی در ساخت فیلم‌های مستقل اسپایدرمن سرمایه‌گذاری داشته باشد، به همین علت به نظر کوین فایگی رای مخالف صادر کردند و خواستار خروج شخصیت اسپایدرمن از دنیای سینمایی مارول شدند.

گزارش شده است که دیزنی می‌خواسته یک توافق نامه همکاری ۵۰/۵۰ با سونی داشته باشد و این دخالت واقعاً می‌تواند به فیلم‌های دیگر موجود در دنیای مرد عنکبوتی گسترش یابد. سونی می‌خواست طبق توافق قبلیُ همان وضع موجود گذشته را ادامه دهد که فقط مارول ۵ درصد از حق اسپایدرمن را دریافت کند. سونی پیشنهاد دیزنی را رد کرد. ظاهراً منابع داخلی سونی گفته‌اند که آن‌ها توافق‌نامه‌هایی را برای دیزنی ارسال کرده‌اند اما دیزنی هیچ‌کدام را تأیید نکرده است.

طبق گزارش‌ها، دو فیلم دیگر از سری فیلم‌های جدید اسپایدرمن قرار است با کارگردانی «جان واتس» (John Watts) ساخته شود اما این بار کوین فایگی در ساخت آن دخالت ندارد. بنابراین می‌توان حدس زد که این دو فیلم قرار نیست تأثیری بر دنیای سینمایی مارول داشته باشد.

فیلم «Spider Man: Far From Home» (مرد عنکبوتی: دور از خانه) هم اکنون در سینماهای سرتاسر جهان در حال اکران است و توانسته فروش بالای ۱ میلیارد را کسب کند.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب abolfazl

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

مخزن سورس