سهم استفاده از آپدیت ماه مه ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ دوبرابر شده است

02 آگوست 2019

برسی‌های AdDuplex نشان می‌دهند که سهم استفاده از به‌روزرسانی ماه مه ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ درمقایسه با ماه گذشته دوبرابر شده است.

پلتفرم تبلیغات AdDuplex گزارش ژوئیه خود را منتشر کرده است و در آن سهم استفاده کاربران از نسخه های متعدد ویندوز ۱۰ را اعلام کرده است. این گزارش اخبار خوبی برای جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰، یعنی مه ۲۰۱۹ دارد.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، سهم استفاده از به‌روزرسانی مه ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰، اکنون ۱۱.۴ درصد بوده؛ یعنی بیش از ۵ درصد نسبت‌به ماه اخیر رشد داشته است.

به‌روزرسانی آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ (۱۸۰۳) با سهم استفاده ۵۳.۷ درصد هنوز صدرنشین است؛ اما در مقایسه با سهم ۵۸ درصدی ماه قبل، کاهش یافته است. به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۱۸ با ۲۹.۷ درصد سهم استفاده، در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است. این سهم در ماه گذشته ۳۰ درصد بوده است.

اگر به ارقام نگاهی دقیق بیندازید، متوجه خواهید شد رشدی که به‌روزرسانی مه ۲۰۱۹ داشته، به‌تنهایی از به‌روزرسانی آوریل ۲۰۱۸ نشأت گرفته است.

نسخه‌ی Fall Creators به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ سهمی ۲.۴ درصدی دراختیار دارد. این درحالی است که نسخه‌ی Creators و نسخه‌های قدیمی‌تر آن تنها ۲.۷ درصد کاربر فعال دارند.

دوبرابر شدن سهم استفاده کاربران از به‌روزرسانی مه ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ خبر خوبی است، اما سرعت کم به‌کارگیری آن جای نگرانی دارد. اگر سهم استفاده‌ی کاربران از این نسخه با همین سرعت افزایش یابد، سه یا چهار ماه دیگر طول می‌کشد تا به سهم استفاده از به‌روزرسانی آوریل ۲۰۱۸ برسد؛ بیش از یک سال از انتشار سهم یادشده گذشته است.

توجه داشته باشید که این داده‌ها براساس نظرسنجی از صدهزار دارنده‌ی رایانه‌های شخصی است؛ بنابراین هرگز تصویر دقیقی را ترسیم نمی‌کند. داده‌های حقیقی ممکن است بسیار متفاوت‌تر از داده‌های AdDuplex باشند.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب abolfazl

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

مخزن سورس