تولید اپل واچ طلاکاری شده متوقف شد!!!چرا؟؟؟

29 جولای 2019

با اینکه موفقیت هر ساله‌ی اپل‌واچ در تصاحب بازار ساعت‌های هوشمند حقیقتی انکارناپذیر است، نسخه‌ی طلاکاری‌شده‌ی این شرکت هیچ‌گاه فروش بالایی را تجربه نکرد.

کاشف به‌عمل آمده که افراد علاقه‌ای به خرید نسخه‌ی ۱۰ هزار دلاری اپل واچ ندارند. براساس جدید‌ترین مصاحبه‌ی خبرگزاری بلومبرگ با جف ویلیامز، مدیر بخش عملیات اپل، یکی از دلایل مؤثر در جهت‌دادن به سیر تکاملی اپل‌واچ از سال ۲۰۱۳ تاکنون، فروش بسیار اندک از ده‌ها هزار نسخه‌ی گران‌قیمت اپل‌واچ تولید‌شده بود.

این نسخه نوعی از اپل‌واچ اصلی، تولید‌شده با طلای عیار ۱۸ و با قیمت پایه‌ی ۱۰۰۰۰ دلار (۸۰۰۰ پوند، ۱۴۰۰۰ دلار استرالیا) است که در انواع دیگر، تا ۱۶۰۰۰ دلار (۱۳۰۰۰ پوند، ۲۳۰۰۰ هزار دلار استرالیا) قیمت دارد.

گزارش مذکور نشان می‌دهد اپل بیش‌ترین تعداد از این محصول را طی دو هفته‌ی اول پس از عرضه به فروش رسانده که همین موضوع نشان‌ می‌دهد بیشتر طرفدارانی که منتظر دستگاهی بسیار لوکس بودند، خرید خود از این محصول را در زمان عرضه انجام دادند.

عمر اپل‌واچ کوتاه است، چرا که تمامی نسخه‌های اپل‌واچ، آخرین نسخه‌ی به‌روز‌رسانی را دریافت نخواهند کرد. در‌حقیقت اگر اولین نسخه از اپل‌واچ را داشته باشید، دستگاه شما تنها قادر‌ به پشتیبانی از نسخه‌ی ۴ سیستم‌عامل WachOS اپل است و نسخه‌های ۵ و احتمالا ۶ این سیستم‌عامل که اواخر سال میلادی جاری عرضه می‌شوند، قابلیت نصب روی دستگاه شما را نخواهند داشت.

اپل در دومین تلاش برای به‌فروش رساندن نسخه‌ی طلاکاری شده‌ی محصولات خود، نسخه‌ی ویژه‌ی اپل‌واچ ۲ را عرضه کرد. اما در حال حاضر برای کسانی که به‌دنبال تجربه‌ی محصولی باکیفیت‌تر هستند، تنها اپل‌واچ ۳ و سری ۴ با دستبند چرمی در‌دسترس هستند.

از زمان عرضه‌‌ی نسخه‌ی لوکس ساعت‌ هوشمند اپل، غول کوپرتینویی، تولیدات خود را معطوف‌به ساخت محصولاتی با تمرکز بر سلامتی و تناسب اندام کرده‌ است. این گزارش ادعا می‌کند صحبت‌های جف ویلیامز، تاییدی بر صحت این موضوع است.

همچنین این گزارش می‌گوید پیش از معرفی اولین نسخه از اپل‌واچ، کارکنانی از اپل که به‌صورت مداوم از نمونه‌ی اولیه‌ی این دستگاه استفاده کرده بودند، به‌واسطه‌ی نوع خاصی از فلز نیکل که در این دستگاه‌ها مورد استفاده قرار گرفته بود، دچار حساسیت شدند.

اپل قبل از عرضه‌ی این محصول تصمیم گرفت برای جلوگیری از ایجاد مشکلاتی در مقایس بزرگ‌تر، فلز نیکل به‌کار رفته را تغییر دهد و از نوع جدید آن استفاده کند.

یکی دیگر از مشکلاتی که برای نسخه‌های اولیه‌ی این ساعت به‌وجود آمد، زنگ‌زدن موتور تپتیک دستگاه پس از استفاده‌ی طولانی بود. این بخش وظیفه‌ی لرزاندن ساعت هنگام بالا‌آمدن اعلانات را بر عهده دارد. اپل مشکل یادشده را نیز قبل‌ از عرضه‌ی محصول برطرف کرد و نمونه‌هایی از اپل‌واچ که این مشکل را دارا بودند، تنها مورد استفاده‌ی کارکنان شرکت قرار گرفتند.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب abolfazl

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

مخزن سورس