هواوی تا پایان ۲۰۱۹ موفق به فروش ۲۶۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند می‌شود

17 جولای 2019

براساس اعلام یکی از تحلیلگران بازار، هواوی در سال ۲۰۱۹ موفق به فروش ۲۶۰ میلیون دستگاه خواهد شد که رقمی بالاتر از هدفگذاری ۲۵۰ میلیون دستگاه فروش شرکت است. 

گو مینگ‌هو‌ (Guo Minghao) یکی از تحلیلگران مشهور بازار، پیش‌بینی می‌کند غول فناوری چینی تا پایان سال ۲۰۱۹ درحدود ۲۶۰ میلیون گوشی هوشمند به فروش می‌رساند که رقمی بالاتر از حجم فروش ۲۵۰ میلیون دستگاهی است که چینی‌ها هدفگذاری کرده‌اند.

ماه مه، دولت آمریکا هواوی را در فهرست سیاه تجاری خود قرار داد و به‌تبع آن شرکت‌های دیگر آمریکایی تحریم‌هایی را علیه چینی‌ها در برنامه‌ی تجاری خود قرار دادند. با توجه به شرایط جدیدی که برای غول فناوری چینی به‌وجود آمده است، کمی بعید به نظر می‌رسد بتواند برنامه‌ها و اهداف قبلی خود را پیش ببرد.

پیش از قرار گرفتن نام هواوی در فهرست سیاه تجاری آمریکا، غول فناوری چینی برای فروش ۲۳۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند تا پایان سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی و هدفگذاری کرده بود. سهم بازار هواوی در چین افزایش یافته است و یکی از دلایلی که می‌تواند برای حجم فروش بالا برنامه‌ریزی کند به سهم فروش بالای بازار چین مربوط می‌شود. همچنین غول فناوری چینی طی سال‌های اخیر توانسته است فروش خوبی را برای گوشی‌های هوشمند میان‌رده و پایین‌رده در سایر بازارهای خارج چین رقم بزند.

در حال حاضر، به‌لطف آخرین توافق میان دونالد ترامپ و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، پیش‌بینی می‌شود که هواوی هدفگذاری فروش خود را برای سال ۲۰۱۹ تغییر و افزایش دهد. چند روز قبل گفته شد که شرکت‌های آمریکایی به‌زودی مجوز فروش مجدد تجهیزات به هواوی را می‌گیرند و انتظار می‌رود مشکلات هواوی با دولت آمریکا کمتر شود. مینگ‌هو، تحلیلگر بازار معتقد است که هواوی باید تاییدیه‌ی GMS را تا پایان ماه ژوئیه مجددا از گوگل بگیرد.

انتظار می‌رود پس از دریافت تاییدیه‌ از گوگل، مجددا فروش گوشی‌های هوشمند در بازاهای اروپایی و سایر بازارهای خارج چین افزایش یابد. به‌همین دلیل هواوی به‌شدت در تلاش است تا بتواند فروش بالایی را در چنین شرایطی و تا پایان سال ۲۰۱۹ برای خود رقم بزند. به‌نظر می‌رسد باتوجه به شرایط موجود، حجم عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند هواوی در بازارهای جهانی برای نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ افزایش یابد.

اگر هواوی بتواند ۲۶۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۹ به‌فروش برساند، به‌شدت به حجم فروشسامسونگ به‌عنوان پرفروش‌ترین شرکت تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند در بازارهای جهانی نزدیک می‌شود. سامسونگ در سال ۲۰۱۸ موفق به عرضه‌ی ۲۹۴ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به بازارهای جهانی شد. گلکسی اس ۱۰، فروش خوبی برای کره‌ای‌ها رقم زده است، درنتیجه هواوی باید بتواند فاصله‌ی خود را با رقیب سرسختی همچون سامسونگ با تدابیر مختلف پر کند.

هواوی رکورد خواهد زد!

تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند که هواوی تا پایان سال جاری میلادی قادر خواهد بود ۲۶۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را در بازارهای جهانی به فروش برساند.

به گزارش ایسنا، هواوی که بدون شک بزرگترین اپراتور مخابراتی و توسعه دهنده تجهیزات اینترنتی در جهان به شمار می‌رود، در کشورهای متعددی اقدام به ارائه خدمات و توسعه تجهیزات لازم برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G کرده اما با توجه به اعمال تحریم‌های جدید از سوی کاخ سفید و تلاش دولت آمریکا برای متقاعد کردن متحدانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از کشورهای اروپایی همچون انگلستان، هلند و آلمان، با مشکلات متعددی در خصوص فروش محصولات، گوشی‌های هوشمند و همچنین نصب و راه اندازی تجهیزات و زیرساخت‌های مربوط به شبکه ۵G مواجه شده است.

حالا بر اساس تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت gsmarena، این غول تکنولوژی چینی برخلاف تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری و سیاسی قادر خواهد بود میزان فروش گوشی‌های هوشمند خود را تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۲۶۰ میلیون دستگاه برساند که خود عدد قابل توجه و چشمگیری به شمار می‌رود و هواوی می‌تواند رکورد جدیدی را به نام خود به ثبت برساند.

این گزارش که بر اساس تحلیل گو مینگ هائو، یکی از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری نوشته است، نشان می‌دهد که هواوی قادر خواهد بود تحریم‌های خصمانه دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را دور بزند و با فروش ۲۶۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند رکورد بزند و بدین ترتیب نشان دهد که حیات آن برخلاف اعمال محدودیت‌های تجاری و سیاسی آمریکا نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

این در حالیست که پیش‌تر کارشناسان و تحلیلگران فعال در مؤسسات تحقیقاتی برآورد و اعلام کرده بودند که میزان فروش گوشی‌های هواوی تحت تأثیر مشکلات ناشی از جنگ تجاری چین و آمریکا با کاهش ملاحظه‌ای تقریباً حدود ۴۰ تا ۶۰ درصدی مواجه خواهد شد.

هواوی که دومین شرکت تولید و عرضه کننده گوشی‌های هوشمند در جهان به شمار می‌رود، بعد از سامسونگ و قبل از اپل در جایگاه پرفروش‌ترین برندهای جهان قرار گرفته است.

یک سال اخیر برای این شرکت چینی سال بسیار سخت و طاقت فرسایی بوده به گونه‌ای که بسیاری از کشورهای جهان تحت تأثیر فشارهای دولت ترامپ، قراردادهای همکاری خود با هواوی را لغو کرده و یا به تعویق انداخته‌اند

منبع : ایسنا

فقط اعضای سایت میتوانند فایل را دانلود کنند

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب abolfazl

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

مخزن سورس