توصیه سامسونگ برای اسکن ویروس روی تلویزیون‌های QLED

14 جولای 2019

شرکت سامسونگ از کاربران تلویزیون‌های هوشمند QLED درخواست کرد دستگاه‌های خود را ویروس‌یابی کنند.

در دنیای امروز تقریبا همه محصولاتی که به اینترنت متصل می‌شوند، در معرض خطر حمله‌های سایبری قرار دارند. تلویزیون‌های هوشمند QLED سامسونگ هم از این خطر در امان نیستند.

حساب کاربری پشتیبانی سامسونگ آمریکا در توئیتر روز دوشنبه، ویدئویی را برای آموزش  ویروس‌یابی در تلویزیون‌های هوشمند منتشر کرد. مشخص نیست دلیل انتشار این توئیت چه بوده یا چرا برخلاف روش معمول اسکن خودکار در سیستم‌عامل، چنین روشی پیشنهاد شده است.

این شرکت در حساب توئیتری خود نوشت:

اسکن‌کردن کامپیوتر شما برای شناسایی بدافزارها یا ویروس‌ها و حفظ کارکرد صحیح آن‌ها بسیار مهم است. این مسئله درباره‌ی تلویزیون هوشمند درصورت اتصال به وای‌فای هم صادق است. با اسکن هفتگی تلویزیون هوشمند خود، از حمله‌های سایبری بدافزارها جلوگیری کنید.

official Twitter Page of Samsung

شرکت سامسونگ به درخواست پایگاه خبری سی‌نت برای توضیح درباره این موضوع، پاسخ نداده است. بااین‌حال، حساب کاربری منتشرکننده این توئیت، صبح دوشنبه اقدام به حذف توئیت مذکور کرد. این حساب در پاسخ به سؤال کاربران درباره‌ی دلیل انتشار و حذف این توئیت اعلام کرد که این ویدئو صرفا «برای افزایش اطلاعات عمومی کاربران و به‌عنوان یک گام در راه‌حل مشکلات احتمالی» منتشر شده و نباید آن را پاسخ به یک مشکل خاص تلقی کرد.

ازسوی دیگر، برخی رسانه‌ها اعلام کردند علت حذف این توئیت آن بوده که سامسونگ نمی‌خواسته این ذهنیت را تقویت کند که تلویزیون‌های هوشمند در معرض حمله‌های سایبری قرار دارند.

چطور می‌توان تلویزیون QLED سامسونگ را ویروس‌یابی کرد؟

سامسونگ در ویدئوی حذف شده، توضیح داد کاربران برای اسکن آسیب‌پذیری تلویزیون‌های هوشمند خود در بخش تنظیمات (settings) به گزینه‌ی general مراجعه کنند و در زیر عنوان smart security گزینه‌ی system manager را بیابند و از این بخش فرایند اسکن را آغاز کنند. این روند، آنتی‌ویروس داخلی دستگاه را فعال می‌کند.

تقریبا تمام تلویزیون‌های هوشمند بالای ۴۰ اینچ سامسونگ، به وای‌فای مجهز هستند؛ این همان ویژگی‌ای است که آن‌ها را «تلویزیون هوشمند» نامیده است. این تلویزیون‌ها به اینترنت متصل می‌شوند و می‌توانند از سرویس‌های پخش ویدئو بدون کمک گرفتن از سخت‌افزار یا نرم‌افزار اضافی استفاده کنند.

به‌علاوه، بسیاری از کاربران تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ از Tizen استفاده می‌کنند؛ نوعی سیستم‌عامل  که می‌تواند کاربر را به صفحات وب و فروشگاه‌های آنلاین متصل کند. همین مسئله راه را برای نفوذ نرم افزارهای مخرب در تلویزیون مقصد باز می‌کند. این معضل، در تلویزیون‌های پرمیوم QLED سامسونگ مورداشاره در توئیت مذکور نیز دیده می‌شود.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب abolfazl

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

مخزن سورس