سونی و پاناسونیک سال ۲۰۲۰ تلویزیون‌های 8K عرضه خواهند کرد

07 اکتبر 2019

روزهایی را پشت سر می گذاریم که المپیک ریو 2016 به پایان خود رسیده است. اما نکته قابل توجه از سوی کشور ژاپن این است که از همین روزهای ابتدایی اتمام المپیک در حال آماده سازی خود برای برگزاری هر چه بهتر المپیک 2020 ریو هستند. حتماً در اخبار شینزو آبه نخست وزیر ژاپن را مشاهده کرده اید که در لباس سوپر ماریو دیده شده است و این معنای بخصوصی می تواند داشته باشد؛ در واقع ژاپن در حال تدارک ویژه ای برای المپیک سال 2020 است و این نوید می توان رونمایی از تلویزیون های 8K باشد.

شنیده ها حاکی از این است که شرکت های سونی و پاناسونیک با همکاری یکدیگر با حال ساخت تلویزیون هستند. این دو شرکت با همکاری با شرکت NHK که خود یکی از بزرگترین سازمان های رادیویی و تلویزیونی ژاپن است در حال تدارک و آماده سازی تلویزیونی با کیفیت 8K هستند. گفتنی است که این رزولوشن 16 برابر رزولوشن 1080p است.

گفتنی است که آزمایش های خوبی از این تلویزیون در المپیک ریو انجام شده است. در واقع سازمان NHK محتوای کمی با این کیفیت بالا را روی آنتن برد و برای اینکه مردم ژاپن هم بتوانند آن را مشاهده کنند، مجبور به تاسیس یک ایستگاه ویژه کند. همانطور که قطعا می دانید این سازمان در پخش HD پیشتاز است به طوری که در دهه 80 نیز این کار را انجام داده بود.

شرکت سونی اعلام کرده است که فروش تلویزویون های 8K را در سال 2020 آغاز خواهد کرد اما پاناسونیک هنوز تاریخ دقیقی ارائه نداده است. از طرف دیگر NHK هم در سال 2018 چنین تصمیمی دارد.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب علیرضا ابراهیمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه