غوغای اوروس!

23 آگوست 2019

لامبورگینی پیش از عرضه‌ی شاسی‌بلند اوروس می‌دانست که این خودرو به پرفروش‌ترین محصولش تبدیل می‌شود و آمار فروش ابتدای سال تاکنون این خودروساز نیز همین موضوع را تائید می‌کند.

از اول ژانویه‌ی سال جاری تا 30 ژوئن، لامبورگینی در کل 4553 دستگاه خودرو در سراسر جهان به فروش رسانده است. این در حالی است که پیش از ورود اوروس به نمایندگی‌های فروش و در مدت مشابه سال قبل شاهد فروش 2327 دستگاهی این برند ایتالیایی بوده‌ایم. در واقع فروش لامبورگینی از ابتدای سال تاکنون 96 درصد افزایش یافته است!


امسال فروش لامبورگینی اوروس برابر با 2693 دستگاه بوده که 59 درصد از کل فروش ایتالیایی‌ها را تشکیل داده است. موضوع جالب اینکه فروش آونتادور و اوراکان نیز از 2327 دستگاه نیمه‌ی اول سال پیش به 1860 دستگاه کاهش یافته است.


لامبورگینی نگفته چرا فروش این دو خودرو افت داشته اما حدس می‌زنیم علت کاهش محبوبیت آونتادور به پایان عمر آن و معرفی جانشینش با پیشرانه‌ی 12 سیلندر هیبریدی مربوط می‌شود.


قوی‌ترین بازار لامبورگینی همچون همیشه آمریکا و پس از آن نیز کشورهای چین، بریتانیا، ژاپن و آلمان بوده است. لامبورگینی می‌گوید بیشترین رشد فروش این برند در آمریکا و با 128 درصد افزایش فروش رقم خورده است. فروش بخش آسیا اقیانوسیه هم با افزایش چشمگیر به 1184 دستگاه رسیده است. فروش این خودروساز در اروپا، خاورمیانه و آفریقا رشد 67 درصدی داشته و به 1826 دستگاه رسیده است.


اندکی پس از عرضه‌ی اوروس در سال پیش، استفانو دومنیکالی مدیر اجرایی این برند گفت حدود 70 درصد خریداران اوروس برای اولین بار پشت فرمان یک لامبورگینی می‌نشینند.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حسین طاهری

دیدگاه شما

بدون دیدگاه